Meble z drewna czy meble z płyty – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach rynek przepełniony jest różnorodnymi meblami, które wykonane są z przeróżnych materiałów. Na rynku wiodą dwa główne materiały, którymi jest drewno oraz płyta meblowa. Dla kogoś, kto nie bardzo się na tym zna i liczy się dla niego przede wszystkim finalny, estetyczny wygląd mebla różnica ta niewiele znaczy. Istnieje również duża część osób, które obawiają się wyboru mebli z płyty meblowej i uważają, że tradycyjne meble z drewna są zawsze lepszym wyborem. Czy ty stoisz przed zakupem mebli do domu i masz mętlik w głowie, nie wiesz co wybrać oraz czym kierować się przy zakupie? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, jakie meble lepiej jest wybrać – te wykonane z płyty, czy z drewna.

Zwykła płyta meblowa uznawana jest za coś mniej szlachetnego niż tradycyjne drewno. Trudno jest się temu dziwić i może rzeczywiście odrobinę tak jest, jednak warto zauważyć, że współczesna płyta wyróżnia się bardzo wysoką jakością oraz daje możliwość na stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego.

Meble z płyty vs. meble z drewna – wybór

Zacznijmy od tego, co dzieje się na rynku meblarskim. Współcześnie wybór mebli z płyty meblowej jest znacznie szerszy niż wybór mebli z tradycyjnego drewna. Meble z płyty meblowej są znacznie bardziej popularne oraz łatwiej dostępne w sklepach. Meble kuchenne, do salonu, pokoju, dziecięcego, sypialni, czy gdziekolwiek indziej mogą być wykonane z tego materiału, wpisywać się idealnie w aktualne trendy, być funkcjonalne i po prostu cieszyć oko.

Meble z płyty vs. meble z drewna – cena

Meble z płyty meblowej są znacznie tańsze od mebli wykonanych z drewna. Wielu klientów kieruje się tym kryterium, ponieważ w znacznie niższej cenie mogą otrzymać produkt doskonałej jakości.

Meble z płyty vs. meble z drewna – wytrzymałość i konserwacja

Współczesna płyta meblowa nie ustępuje wytrzymałością prawdziwemu drewnu. Można nawet powiedzieć, że jest ona znacznie bardziej odporna na wodę oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.