Jakich kolorów użyć w małej łazience?

Łazienki to zwykle najmniejsze pomieszczenia w naszych domach, ale to nie znaczy, że nie można eksperymentować z kolorem i wystrojem. Nawet najmniejsze łazienki mogą z łatwością funkcjonować dobrze dzięki jasnym, odważnym kolorom, jeśli są wykonane prawidłowo. Ponadto, niezależnie od tego, czy masz dużo naturalnego światła, czy nie, odpowiedni kolor farby może otworzyć przestrzeń i pomóc stworzyć iluzję dobrze oświetlonego pomieszczenia. Pomysł na bardzo małą łazienkę warto znaleźć wcześniej i zastanowić się nie tylko nad doborem sprzętów ale i tym jakie kolory zastosować.

Pierwszym krokiem w urządzaniu łazienki jest zrozumienie, jakie masz opcje oświetlenia: naturalne? Czy tylko sztuczne? I jaki klimat chcesz osiągnąć w swojej łazience.
Gdy już wiesz, jaki kolor lub palety Cię interesują powinieneś wybrać te które najbardziej do Ciebie przemawiają ale też takie które nie pomniejszą optycznie Twojej łazienki jeszcze bardziej. Oto kilka wskazówek.

Biel i beż

Nie jest tajemnicą, że jasna biała farba sprawia, że każde pomieszczenie jest lekkie, przewiewne i otwarte. Absolutnie odcienie takie pasują do łazienek dowolnej wielkości, ale naprawdę szczególnie nadają się do przestrzeni, w których brakuje powierzchni. Białe czy odcienie ecru są niewiarygodnie wszechstronne – neutralne, stonowane i zapewniają wystarczająco dużo ciepła, aby pomieszczenie wydawało się przyjemne, ale są też wystarczająco chłodne, aby to zrekompensować, jeśli masz mało światła.
Beż z delikatnym zielonym odcieniem, który dodaje odrobinę tekstury i głębi będzie idealny w niewielkiej przestrzeni. Chłodny zielono-szary beż, taki jak starożytny marmur, jest idealny do małej łazienki w naturalnym stylu, która nie jest zbyt jasna. Antyczny marmur idealnie nadaje się do łazienki dla gości, ponieważ można go ubrać na różne sposoby z kolorowymi akcentami i przemawia do wszystkich płci i gustów.

Niebieski, turkus i szarość

Jeśli martwisz się, że odważny kolor, taki jak niebieski czy turkus jest zbyt żywy do małej łazienki, pomyśl jeszcze raz. Używanie bogatych odcieni, doda dużo osobowości do małej przestrzeni. Połącz je z innymi żywymi kolorami, aby uzyskać małą łazienkę, która zapewnia mocne uderzenie.
Szary to powszechnie uwielbiany kolor, jeśli chodzi o farby ścienne i zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów do małej łazienki. Dobrze sprawdzi się jasna, ciepła szarość zwłaszcza w łazience z niewielką ilością naturalnego światła. Im więcej masz światła, tym chłodniejsza będzie ta szarość. Dobrze komponuje się z czarnymi, białymi lub zielonymi akcentami.