Gdzie sprawdzi się meblościanka?

Meblościanka to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które od lat powraca do łask i coraz chętniej wykorzystywane jest przez konsumentów. Wszystko dlatego, że segment składający się z kilku mebli połączonych w całość to bardzo praktyczny sposób na wykończenie wnętrz. Oczywiście nowoczesne meblościanki nie mają zbyt wiele wspólnego z modelami, które możemy kojarzyć z minioną epoką, a które na stałe zagościły do naszych wnętrz z czasów PRL-u. Obecnie meblościanki to bardzo nowoczesne meble, a każdego roku projektanci zaskakują nas czymś nowym.

Meblościanka może okazać się bardzo dobrym wyborem do pokoju dziecka. Modele dedykowane pokojom dziecięcym to oryginalne połączenie klasycznej meblościanki z biurkiem, dzięki czemu dziecko z jednej strony ma funkcjonalny i przestronny mebel, gdzie może przechowywać książki inne przedmioty, a z drugiej strony posiada również biurko do nauki. Nowoczesne modele dla dzieci są nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne, a na mniejszej przestrzeni jesteśmy w stanie wygospodarować miejsce na większa liczbę mebli, które wchodzą w skład takiego segmentu. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce do dziecięcej zabawy.

Gdzie jeszcze możemy umieścić meblościankę?

Klasycznym miejscem, w którym ulokowane są nowoczesne meblościanki, jest salon. To przestrzeń, w której zależy nam przede wszystkim na połączeniu stylu i funkcjonalności mebli, a jest to doskonały opis, który pasuje właśnie do meblościanki. Zestaw składający się z estetycznego słupka, komody, małej witryny oraz szafki RTV to naprawdę oryginalne i sprawdzone rozwiązanie. Na szafce RTV możemy umieścić telewizor, a nad nim zamontować dodatkową półkę wiszącą, która uzupełni zestaw. To oczywiście tylko jeden z wariantów.

Meblościanki powstają w różnym stylu, dlatego bez trudu znajdziemy zestaw do nowoczesnych lub bardziej klasycznych wnętrz. Obecnie hitem zakupowym stają się meblościanki wiszące, czyli bardzo nowoczesne rozwiązanie, które zaskakuje w wielu miejscach. To również wygodna opcja pod kątem pielęgnacji podłogi, ponieważ pod wiszącymi meblościankami zawsze możemy odkurzyć lub zmyć podłogę, co jest dodatkowym atutem.